BRONAX-BUD

Gazowa absorpcyjna pompa ciepła GAHP-K18

Pompy Heat4U (symbol fabryczny GAHP-K18) to najbardziej wydajne rozwiązanie na rynku dla potrzeb ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej w systemie zarówno nowo budowanych, jak i już istniejących, jednorodzinnych budynków mieszkalnych i niedużych komercyjnych, które znacząco przyczynia się do wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz racjonalizuje zużycie energii pierwotnej.

Pompy te mają wszechstronne zastosowanie przy powstawaniu nowych instalacji, jak również modernizacji lub usprawnianiu ogrzewania w istniejących obiektach, ponieważ są idealne do tradycyjnych systemów grzewczych, bazujących na wysokiej temperaturze czynnika (kaloryfery). Dzięki pompom K18 (Heat4U) można najprościej i najszybciej zastąpić starzejące się kotły gazowe.

Gazowe, absorpcyjne pompy ciepła Heat4U działają bowiem jak zwykłe kotły na gaz, jednak to natura daje prawie połowę energii potrzebnej do ogrzewania. Urządzenia wykorzystują źródło energii odnawialnej w postaci otaczającego powietrza, a to jest stale do dyspozycji.

Pompy GAHP-K18 charakteryzują się zakresem mocy w przedziale 11-18 kW z efektywnością spalania gazu dochodzącą do 170%, co zapewnia:

- dużą oszczędność paliwa gazowego,

- do 40-50% niższe koszty ogrzewania (najniższe wśród wszystkich znanych nam pomp ciepła, tj. ok. 10 gr/kWh),

- wysoką efektywność także w bardzo niskich temperaturach,

- możliwość otrzymania dotacji z funduszy celowych.

Jest to przede wszystkim najlepsze rozwiązanie dla budynków z niskotemperaturowym systemem ogrzewania płaszczyznowego lub klimakonwektorowego. Podczas instalacji pompy nie wymagają skomplikowanych działań dostosowujących instalację do istniejącego źródła ciepła.

Prawie nie wymagają działań serwisowych bądź naprawczych, ponieważ mają tylko dwa ruchome podzespoły, stąd także mniej części, komponentów i …. mniej wad. Przewidywany okres prawidłowej eksploatacji urządzenia to nawet 25 lat.

Sprzęt nie jest przedmiotem wymagań prawnych dotyczących F-gazów, ponieważ wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy z zerowym współczynnikiem globalnego ocieplenia i niszczenia warstwy ozonowej;

To także najcichsze pompy na rynku.

Technologia pompy (zasilanie gazem oraz niewielki pobór prądu 0,3 kW) w połączeniu z zastosowaniem nawet stosunkowo niewielkiej mocy paneli fotowoltaicznych uniezależnia obiekt od wszelkiego rodzaju awarii energetycznych, co w okresach zimowych może mieć istotne znaczenie dla użytkownika. Oczywiście ewidentnymi zaletami są tu ekonomia użytkowania (wspomniany najniższy koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej) i prostota urządzenia - tylko jeden istotny mechaniczny element w postaci pompy roztworu czynnika chłodniczego (wewnątrz urządzenia).

Skalkulowana na rozsądnym poziomie cena urządzenia powinna zdecydowanie skłaniać do zakupu, będąc alternatywą dla powietrznych i gruntowych, sprężarkowych (elektrycznych) pomp ciepła, mających swoje negatywy w postaci drogich odwiertów, ilości części podlegających awariom, ryzyka rozszczelnienia zarówno freonowej, jak i solankowej części instalacji, stosunkowo uciążliwych zabiegów serwisowych, wrażliwości na zaniki zasilania.

  • W ramach świadczonych usług termomodernizacyjnych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz na podstawie posiadanych uprawnień projektowych oferujemy szeroki zakres dostaw i montażu urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz poprawę efektywności energetycznej dla budynków i lokali.

  • Wrocław, Opole, Legnica, Kłodzko, Ząbkowice Śl., Bystrzyca Kł., Polanica Zdr., Duszniki Zdr., Kudowa Zdr., Dzierżoniów, Świdnica, Wałbrzych, Głuszyca, Nowa Ruda, Łagiewniki, Strzelin, Ziębice, Nysa, Prudnik, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Olesno

  • Oprócz wykonawstwa również oferujemy pomoc w procedurach uzyskania dofinansowania w realizacjach takich jak termomodernizacje budynków, wykonanie wentylacji i klimatyzacji. 

 • BRONAX-BUD sp. z o. o.

  53-125 Wrocław, al. Kasztanowa 18-20/111

  e-mail: biuro@bronax-bud.pl

  tel.: 71 710 96 96, fax: 74 871 84 00,
  kom. 696 29 82 15, kom. 604 27 83 49

Script logo Design logo
Na górę