BRONAX-BUD

Układy mieszane

Wykorzystanie zintegrowanych systemów grzewczych niesie wiele niepodważalnych korzyści pod względem ekonomicznym i operacyjnym, ponieważ pozwala zastosować najlepsze obecnie na rynku technologie do produkcji ciepła, oferując szeroką gamę kombinacji, co pozwala lepiej przystosować się do zróżnicowanych wymagań cieplnych użytkowników.

Zaproponowane poniżej zintegrowane systemy grzewcze to tylko niektóre z możliwych rozwiązań, przedstawione w celu wskazania, w jaki sposób technologie te mogą być w korzystny sposób zastosowane w jednej lub kilku instalacjach grzewczych oraz instalacjach do produkcji ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby można również rozszerzyć system o produkcję wody lodowej w celach klimatyzacyjnych w okresie letnim.

W poniższych przykładach wykorzystano:

 • gazowe absorpcyjne pompy ciepła (GAHP A-HT)
 • gazowe rewersyjne pompy ciepła (GAHP AR)
 • modułowe kotły kondensacyjne na gaz ziemny (Robur AY)
 • gazowe wytwornice wody lodowej z odzyskiem ciepła (GA-ACF HR)

Zarówno pompy ciepła, wytwornice jak i kotły instalowane są na zewnątrz. Cały system produkcji ciepła zarządzany jest za pomocą elektronicznego systemu sterowania, będącego w stanie kontrolować funkcjonowanie i kolejność aktywacji jednostek w kaskadzie.

 1. Integracja REWERSYJNEJ POMPY CIEPŁA oraz KOTŁA KONDENSACYJNEGO i WYTWORNICY WODY LODOWEJ
 2. Integracja REWERSYJNEJ POMPY CIEPŁA oraz KOTŁA KONDENSACYJNEGO
 3. Integracja POMPY CIEPŁA oraz KOTŁA KONDENSACYJNEGO do celów grzewczych i produkcji ciepłej wody
  • W ramach świadczonych usług termomodernizacyjnych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz na podstawie posiadanych uprawnień projektowych oferujemy szeroki zakres dostaw i montażu urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz poprawę efektywności energetycznej dla budynków i lokali.

  • Wrocław, Opole, Legnica, Kłodzko, Ząbkowice Śl., Bystrzyca Kł., Polanica Zdr., Duszniki Zdr., Kudowa Zdr., Dzierżoniów, Świdnica, Wałbrzych, Głuszyca, Nowa Ruda, Łagiewniki, Strzelin, Ziębice, Nysa, Prudnik, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Olesno

  • Oprócz wykonawstwa również oferujemy pomoc w procedurach uzyskania dofinansowania w realizacjach takich jak termomodernizacje budynków, wykonanie wentylacji i klimatyzacji. 

 • BRONAX-BUD sp. z o. o.

  53-125 Wrocław, al. Kasztanowa 18-20/111

  e-mail: biuro@bronax-bud.pl

  tel.: 71 710 96 96, fax: 74 871 84 00,
  kom. 696 29 82 15, kom. 604 27 83 49

Script logo Design logo
Na górę